Testy na Covit Piekary Śląskie

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na moc czynników. Jedyna w sobie nie jest chorobą, chociaż nadal sporo ludzi uważa inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi dzisiaj się rozprawimy.

Testy na Covit Cieszyn

 

Gorączka – motywacji i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dużych potrafią stanowić bogate.

Do najczęstszych włącza się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna mieć 36,6 st. Celsjusza. Czy to każde odstępstwo od tej części można zaklasyfikować jako gorączkę? Przecież nie. Dla wszystkiego człowieka temperatura ciała jest nowa. Jedni lepiej się czują, gdy idzie ona do 37 st. Celsjusza, a drudzy, gdy nie przekracza 36 st. Celsjusza. Istnieje ostatnie po prostu indywidualna potrzeba organizmu. Kiedy to wspominamy o gorączce? Przede ludziom wymagamy temperaturę zmierzyć, przechodząc do ostatniego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej klasy termometr nie będzie kierował zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Cieszyn

Gorączka jest a wtedy, gdy:
temperatura mierzona pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w uchu ma co chwila 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura mierzona w odbycie jest ogromniejsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na punkt gorączki. My i postaramy skupić się na tychże powszechnie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że każda gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe działanie na układ. Tak naprawdę podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów oraz bakterii i wspomaga reakcję ustroju na infekcję. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może wykonywać uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza potrafi być podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, opowiadający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy tworzy ona dyskomfort lub jeśli temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Cieszyn
Mnóstwo osób uważa, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez względu na ostatnie, jak piękna była temperatura początkowa. Istnieje więc zapewne mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stanie obniżyć temperaturę o jakiś czy dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Cieszyn

Nieleczona gorączka będzie występowała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do zgonu. Racja więc nie jest prawo, nasz umysł ma wartość przypominającą termostat. Dzięki niej, w czasie chorób nie pozwala on przejść naszemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w miarach 39,4-40 st. Celsjusza. Istnieje więc ciepłota ciała, z jaką sobie poradzimy.
Podczas temperatury nie powinno jeść się posiłków. Istnieje więc zły mit. Owszem, człowiek, który stanowi podwyższoną temperaturę, zwykle nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane wciąż są przydatne w akcji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments